15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
gizli-aga-baglanma

Gizli Ağlara Nasıl Bağlanılır?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere gizli ağ nedir, gizli ağlara nasıl bağlanılır bunları göstereceğim. Gizli ağa bağlanma.


İnterneti sık kullanan veya güvenlik isteyen kullanıcılar gizli ağ kullanmayı tercih edebilirler. Bu tercih güvenlik açısından önemlidir. Bilmediğiniz kişilerin ağınıza bağlanmasını veya ağınıza atak yapmasını belirli düzeye kadar korur.

Gizli Ağ Nedir? – SSID Gizleme – Hidden Network

Gizli ağ aslında normalden farklı olarak doğrudan bağlanmaya izin vermeyen bir ağ ayarıdır. Bu ayarı aktifleştirdiğiniz zaman ağınız yayın yapmayı gizler. Biraz daha açıklayıcı olursak ağınıza bağlanmak isteyen bir kullanıcı ayarlara girdiğinde sizin ağınızı göremez veya gizli ağ olarak görür. Bu ağlara bağlanmak için ise ağ ismi ve ağ şifresi girmesi gerekir. Ağ ismini girmez veya yanlış girerse kullanıcı ağa bağlanamaz.

Ağ Gizleme Nasıl Yapılır? – SSID Gizleme

Bu olayı kısaca anlatmak istiyorum. Çünkü bu konuya daha önceden ayrıntılı bir şekilde değinmiştim. Ağ güvenliği ile ilgili ayrıntılı bilgi için burada ki yazıma göz atabilirsiniz. Modem arayüzünüzden ağ ayarlarından güvenlik kısmına giriş yapınız. Burada yayını gizle seçeneğini göreceksinizdir bu ayarı aktif edin. Böylece artık ağınız gizlenmiş olacak.

gizli ağa bağlanma

Gizli Ağa Nasıl Bağlanılır? – Gizli Ağa Bağlanma.

Android

İlk olarak ayarlara giriş yapıyoruz. Bağlantılar kısmından Wi-Fi kısmına giriyoruz ve ağ ekle butonuna basarak gizli ağ bilgilerini girerek giriş yapıyoruz.

IOS

İlk olarak ayarlara giriş yapıyoruz. Wi-Fi kısmına giriyoruz ve alt kısımda bulunan diğer seçeneğine basıyoruz. Gizli ağ bilgilerini girerek giriş yapıyoruz.

Windows

Sağ alt kısımdan Wi-Fi sekmesine giriyoruz ve ardından gizli ağımız orada gözükecektir. Tıklıyoruz ve ağ bilgilerini girerek giriş yapıyoruz.

Bu yazımızda sizlere gizli ağ nedir, gizli ağlara nasıl bağlanılır bunları anlattım. Daha fazla bu tarz içerik için takipte kalın.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
Ağ Adresinizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?
Sonraki Makale
Windows 10’u Yavaşlatan Servisler!

0 Yorum

Yorum Yap