15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
mac-adresi-degistirmek

Ağ Adresinizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere ağ adresinizi nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğim. MAC Adresi Değiştirmek. (Media Access Control Address)


Ağ adresimiz aslında bizim cihaz kimliğimizdir. Yani eşsiz bir isime sahiptir. Bunlar ağ bağdaştırıcınız üretilirken, üretici firmanızın oluşturduğu ve tanımladığı adresdir. Bunları değiştirebilir veya görüntüleyebilirsiniz.


İşlemlere Başlamadan Önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.


MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

MAC adresinizi öğrenmek için ilk olarak arama kısmına cmd yazıyoruz yada Windows+R kısayolu ile çalıştırı açıp ardından cmd yazarak giriş yapıyoruz. Gelen kısıma “ipconfig/all” yazıyoruz ve devam ediyoruz.

Fiziksel adres yazan kısım sizin MAC adresinizdir.


MAC Adresi Nasıl Değiştirilir? – MAC Adresi Değiştirmek

İlk olarak ayarlara giriyoruz. Windows+I kısayolunu kullanabilirsiniz yada arama kısmına ayarlar yazabilirsiniz. Ağ ve İnternet kısmına giriş yapıyoruz. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir kısmına basıyoruz ve oradan bağlı olduğunuz internet aygıtına sağ tıklayıp ardından özellikler diyoruz. Yapılandır kısmına tıklıyoruz ve Network Address kısmına giriş yapıyoruz. Ardından sizin MAC adresiniz görünecektir. Buradan istediğiniz değişikliği yapıp ardından tamam diyebilirsiniz. Yeni MAC adresi oluşturmak için burada ki sayfayı kullanabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere MAC adresi nasıl değiştirilir bunu gösterdim. Daha fazla bu şekilde içerik için bildirimleri açabilirsiniz.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.


Paylaş:
Önceki Makale
Microsoft Edge’den Kurtulun!
Sonraki Makale
Gizli Ağlara Nasıl Bağlanılır?

1 Yorum

 • 3 Kasım 2021 at 12:54
  Eloise Clayton

  Makaleyi paylaştığınız için teşekkürler. MAC Adresi, ağ donanımının kimlik numarasıdır ve değiştirilmeyecek şekilde tasarlandığını hepimiz biliyoruz. Ancak, bazı durumlarda bunu değiştirmemiz gerekir. Test amaçlarınız için rastgele MAC Adresleri oluşturmak için, en iyi web sitesinden başka bir araç olan DNS denetleyicisi. O aracın bağlantısı
  https://dnschecker.org/mac-address-generator.php
  Bunu kontrol etmelisiniz. Bu web sitesinde gelecekteki blog gönderileriniz için harika araçlar var.

  Yanıtla

Yorum Yap