15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
microsoft-edge-kaldirma

Microsoft Edge’den Kurtulun!

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Microsoft Edge’i nasıl kaldırabileceğinizi göstereceğim. Microsoft Edge Kaldırma


Microsoft Edge Windows 10 kurulduğunda içerisinde gelen ve geliştirilmeye çalışılan bir tarayıcıdır. Ama eskiden beri kullandığımız tarayıcılar kadar işlevsel ve kullanışlı değildir. Bu konudan ötürü çoğu zaman tercih edilmez. Microsoft, Windows 10’dan bu programın kaldırılmasına izin vermiyor fakat bunu kaldırmanın bir yolu mevcut.


İşlemlere Başlamadan Önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bu işlemden sonra Microsoft Edge tamamen kaldırılacak bu yüzden onu geri kuramayacaksınız! Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.


Microsoft Edge Kaldırma

  • Öncelikle burada ki dosyayı indiriniz.
  • İndirdikten sonra bir klasöre çıkartın.

Ardından indirdiğiniz dosyalar içerisinden Uninstall Edge.cmd dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. İşlemler başlayacaktır. Ekranda tamamlandı yazısını gördüğünüzde bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve işlemler tamamlandıktan sonra Microsoft Edge tamamen silinmiş olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Microsoft Edge kaldırma nasıl yapılır bunu gösterdim.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Bu başlıkta ilginizi çekebilir: Touchpad’i Ne Kadar Verimli Kullanabiliyorsun?

Paylaş:
Önceki Makale
Windows Ne Kadar Yer Harcıyor?
Sonraki Makale
Ağ Adresinizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

0 Yorum

Yorum Yap