15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
android-telefon-hizlandirma

Android Telefonunu Hızlandırmak İster Misin?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Android telefonunuzu nasıl hızlandırabileceğinizi göstereceğim.


Çoğu zaman eskiyen veya bir iki yıllık telefonlarımız arayüzde veya uygulamalarda gezinirken takılmalar, kısa süreli donmalar veya çökmeler meydana gelmektedir. Bunun en büyük nedenleri arka planda çalışan programlar veya sistemdir. Arka planda çalışan uygulamalar çoğu zaman ram tükettiği için sistemi yorarlar ve anlık olarak kullandığınız programların takılmasına, donmasına veya çökmesine neden olur.İşte bu yazımda sizlere bunların önüne geçip nasıl kullandığınız uygulamaları takılmadan kullanabileceğinizi anlatıcam.

Arka plan uygulamalarına bu kadar laf ettikten sonra bunu bir uygulama ile yapacağımızı söylemem garip. Ama yinede bizlere bir uygulama lazım. Bu uygulamayı alttaki bağlantıdan indirebilirsiniz.


Sizlere uygulamanın 3 özelliğini göstereceğim. Bunlardan 2’si root gereksinimi istemiyor. 1 tanesi ise root izni istiyor. Eğer cihazınız rootlu değilse ilk 2 yöntemi kullanabilirsiniz. Root hakkında bilgi edinmek isterseniz burada ki makaleme bakabilirsiniz.Sistem Optimizasyonu

Uygulamayı indirdikten sonra karşımıza ram ve batarya durumu gelecektir. Bunların altında bulunan Şimdi hızlandır butonuna basarak cihazınızı optimize edebilirsiniz.


Uygulama Optimizasyonu

Bu yöntem ile sistemi genel olarak değilde sadece seçtiğiniz uygulamayı optimize edebilirsiniz. Bunu uygulamayı açtığınızda elinizi sola doğru kaydırarak veya üst menülerden Oyunlar ve Uygulamalar kısmından istediğiniz uygulamayı hızlandırılmış şekilde açabilirsiniz.


Oyun Optimizasyonu

Bu işlem bahsettiğim gibi root izni gerektirmektedir. Uygulamadan üst menüden ekstra özellikler kısmına giriş yapıyoruz ve ultra oyun modunu aktifleştiriyoruz. Bu işlemden sonra arayüzde geç yüklenme gibi sorunlar olabilir fakat oyunlarda ciddi bir performans artışı sağladığını söyleyebilirim.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bir durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Az Ram Harcayan Tarayıcılar
Sonraki Makale
Aradığınız Bütün Dosyaları Bulun

0 Yorum

Yorum Yap