15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
az-ram-harcayan-tarayicilar

Az Ram Harcayan Tarayıcılar

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere az ram harcayan tarayıcılar hangileri bunlardan bahsedeceğim.


Bir çoğumuzun bildiği gibi chrome çok fazla ram tüketiyor. Bunun için alternatifler arıyor olabilirsiniz. Sisteminizi daha az yoran ve daha hızlı çalışan tarayıcılar. Bu listeyi tamamen kendi kullanım ve tecrübelerime dayanarak oluşturduğum bir listedir.Opera

Bana göre en iyi tarayıcılardan biridir. Aktif olarak kullandığım bir tarayacıdır. İçinde hali hazırda AdBlocker ve VPN bulunduruyor. Yeni bir eklenti eklemek isterseniz de kendi mağazasından edinebiliyorsunuz. Sisteminizi hem ram hemde cpu kullanımı anlamında fazla zorlamayan bir tarayıcı. Kullanım kolaylığı çok güzel tasarlanmış.


Mozilla Firefox

Kullanım olarak çok işlevsel ve bi o kadar da hızlı olan Mozilla Firefox ram kullanımı olarak da iyi işler çıkarıyor. Özellikle güncel sürümleri Chrome’a göre daha az ram tüketiyor.


Microsoft Edge

Microsoft Edge, Microsoft’un Windows 10 için geliştirdiği bir tarayıcı. Kullanım olarak alışkanlıkların dışında bir kullanım sunuyor ama kısa süre içerisinde alışıyorsunuz. Ram ve cpu konusunda ortalama bir performans sunuyor. Ama kullanımı akıcı. İndirme linki paylaşamıyorum. Windows 10’un kendi içerisinde bulunan standart tarayıcı.


Maxthon

Bu aslında diğerlerinden çok çok az ram ve cpu kullanıyor fakat bir o kadar da az gelişmişlik sağlıyor. Kullanımda hızlı fakat diğer tarayıcıların sunduğu özellikleri sunamıyor. Ama yinede eski sistemler için iyi bir tercih olabilir.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bir durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Hard Diskinizi Hızlandırmak İster Misiniz?
Sonraki Makale
Android Telefonunu Hızlandırmak İster Misin?

0 Yorum

Yorum Yap