15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
bilgisayariniz-ozelliklerini-kolayca-ogrenin

Bilgisayarınız Özelliklerini Kolayca Öğrenin

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere bilgisayarınız özelliklerini kolayca nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağım.Bu yazıda sizlere 2 yöntem göstereceğim. Birincisi Windows’un kendi sunduğu bir özellik. Diğeri ise bir program yardımı ile sistem özelliklerinizi nasıl öğrenebileceğinizi göstereceğim.

Bilgisayarımızın donanımsal özellikleri oyun indireceğimiz zaman veya bir program kuracağımız zaman o programın stabil çalışıp çalışmaması hakkında bilgi verir. Bundan dolayı da donanımsal özelliklerimizi öğrenme gereksinimi duyarız.

Bu gibi durumlarda da sizlere göstereceğim 2 yöntemi kullanarak donanımsal özelliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.Windows’un İçerisinde Bulunan Ayarlar

Aslında burası da 2 yönteme ayrılıyor. Fakat birinde ekran kartı isminizi öğrenemezsiniz. İlk yöntem ile başlayalım. Windows+R kısayolunu kullanarak çalıştırı açıyoruz ve gelen kısıma dxdiag yazıyoruz ve giriş yapıyoruz. Ardından karşımıza gelen ekranda bütün sistem özelliklerimizi görebiliriz.

Bazı sistemlerde ekran kartı oluşturucu sekmesi altında gösterilir.Bu adımın 2. kısmı ise Windows’un kendi ayarlarıdır. Windows+I kısayolunu kullanarak veya arama kısmına ayarlar yazarak ayarlara giriş yapabilirsiniz. Sistem kısmına giriş yapıp ardından en alt kısımda bulunan hakkımda kısmından işlemci modelinizi veya takılı ram miktarınızı görebilirsiniz.

CPU-Z

Bu adımda ise CPU-Z adlı programı kullanacağız. Bu programı alt tarafta ki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

CPU-Z indirme linki

Programın kullanımı gayet basit. Kurulum işleminden sonra bütün donanımsal özellikleriniz karşınıza gelecektir.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Spotify Reklamları Nasıl Susturulur
Sonraki Makale
CMD Erişimi Yasaklama

0 Yorum

Yorum Yap