15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
en-iyi-video-kayit-programlari

Windows En İyi Video Kayıt Programları

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows’da bulunan video kayıt programlarından bahsedeceğim.


Windows’da bulunan aslında bir çok video kayıt programı bulunuyor. Bu programların bazıları ücretsiz bazıları ise paralı olabiliyor. Bende bu yazımda sizlere ücretli ve ücretsiz bu programların ismini vereceğim. Bu listeyi kendi kullanım ve tecrübelerimden yararlanarak oluşturdum. Liste kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Listemize başlayalım.OBS (Open Broadcaster Software)

Bu program hem ücretsiz olmasıyla hemde kullanım kolaylığı olarak ön plana çıkıyor. Youtube, Twitch, Dlive gibi sosyal medya mecralarında yayın yapmanıza olanak sağlıyor. Yayın dışında video kaydetme konusunda da başarılı olduğunu düşünüyorum. Youtube videolarım için şahsi olarak bu programı kullanıyorum.


Amd Relive

Amd ekran kartlarına özel olan bu program Amd sürücüsünün içerisinde geliyor. Bütün Amd kartları desteklemiyor. Desteklenen kartlar:

  • Radeon™ RX Vega Series
  • Radeon™ RX 500 Series
  • Radeon™ RX 400 Series
  • Radeon™ Pro Duo Graphics
  • AMD Radeon™ R9 Fury, R9 300, R7 300 Series
  • AMD Radeon™ R9 200, R7 200, R5 300, R5 240 Series
  • AMD Radeon™ HD 8500 – HD 8900 Series
  • AMD Radeon™ HD 7700 – HD 7900 Series

Eğer ekran kartınız destekliyorsa gerçekten kullanımı kolay ve video kaydı alırken fps düşmesi gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.Nvidia ShadowPlay

Bu programda Amd Relive’ın, Nvidia versiyonu diyebiliriz. Bu programda sadece Nvidia kullanıcılarına özel yapılmış olan bir program bununda diğerinde olduğu gibi desteklediği kartlar mevcut. Alt tarafta ki bağlantıdan sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Nvidia ShadowPlay Sistem Gereksinimleri


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Aradığınız Bütün Dosyaları Bulun
Sonraki Makale
Windows 10 %100 Disk Sorunu

0 Yorum

Yorum Yap