15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-disk-sorunu

Windows 10 %100 Disk Sorunu

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows 10 %100 disk sorunu çözümünü göstereceğim.Windows 10’da %100 disk sorunu genellikle HDD kullanan sistemlerde olur. Bu sorunun sebebi Windows 8 – Windows 10 sistemlerinin SSD teknolojisine göre tasarlanmış oluşudur. Sorunu yeni bir SSD alarak çözebilirsiniz veya birazdan göstereceğim işlemleri yaparak da sorunun kısmi çözümünü kullanabilirsiniz. Bu işlem her bilgisayarda aynı sonucu vermeyebilir.İşlemlere başlamadan önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

Hızlı Getirme Servisini Kapatmak

Bu servis Windows’un daha hızlı çalışabilmesi için kullanılan bir servis. Ancak sistemi aşırı derecede yoran bir servis. Bu servisden dolayı %100 disk sorunu ile karşılaşırız.Bu servisi kapatmak için:

  • Arama kısmına services.msc yazabilir veya hizmetler diye aratabilirsiniz. Bunun yerine Windows+R tuşu ile çalıştırı açıp ardından services.msc yazabilirsiniz.
  • Gelen hizmetler penceresinden Hızlı getirme özelliğini buluyoruz. Sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz.
  • Başlama seçeneğini devre dışı olarak değiştiriyoruz.
  • Ve ayarları kaydetip çıkıyoruz.
  • İşlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ayarlarımız tamamlanmış olacaktır.

Bu işlemlerden sonra %100 disk sorununuz bir nebze de olsa çözülecektir. Eğer kesin çözüm isterseniz SSD almanızı tavsiye ediyorum. SSD ve HDD arasında ki farkları bilmiyorsanız burada ki makaleme göz atabilirsiniz.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bir durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Windows En İyi Video Kayıt Programları
Sonraki Makale
Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

0 Yorum

Yorum Yap