15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-10-guncellestirme-kapatma

Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows 10’da güncelleştirme nasıl kapatabileceğinizi veya erteleyebileceğinizi anlatacağım.Bazı zamanlar Windows 10’da güncelleştirmeleri kapatmak işinize yarayabilir. Güncelleştirmeleri aniden gelmesi bazı zamanlar canınızı sıkabilir. Windows 10 1903 sürümünde bu işlem çok daha kolay. O sürümünde Windows sizlere erteleme veya güncelleştirmeleri durdurma şansı sunuyor.


Bunu şu şekilde yapabilirsiniz. Ayarlara giriş yapıyoruz. Windows+I kısayolunu kullanarak veya arama kısmına ayarlar yazarak giriş yapabilirsiniz. Güncelleştirme kısmına giriyoruz. Bu kısımda Güncelleştirmeleri ertele butonuna basarak istediğiniz tarihi seçin ve erteleme işlemine başlayın.

Windows 10’da daha eski bir sürüme sahipseniz birazdan anlatacağım işlemleri yaparak Windows 10’da güncelleştirmeleri durdurabilirsiniz.İşlemlere başlamadan önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.Bu işlemi bir regedit kaydı ile yapacağız. Bu regedit kaydını buradan indirebilirsiniz.

Regedit kaydını indirdikten sonra sağ tıklayıp buraya çıkart diyoruz. Ardından içinde bulunan Güncelleştirme devre dışı.reg kaydını çalıştırıyoruz ve artık Windows 10 güncelleştirmeleri devre dışı bırakılmış oluyor. Yeniden aktifleştirmek isterseniz Güncelleme aktif.reg dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. İşlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Windows 10 %100 Disk Sorunu
Sonraki Makale
Spotify Reklamları Nasıl Susturulur

0 Yorum

Yorum Yap