15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
vpn-dns

En iyi VPN ve DNS’ler

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere “En iyi VPN ve DNS’ler” den bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi bazı ülkeler o ülkeden erişimi kontrol altına almak için sitelere erişim engeli koyabilir. Bizim ülkemizde de olduğu gibi Wikipedia gibi bir çok site erişim engeline sahip. Bu sitelere normal yollardan girmeniz maalesef mümkün değil. Sadece yasaklı sitelere girmek için değil gizlilik içinde VPN servisleri işimize çok yarayabiliyor. Güvenilmeyen ağlarda veya kısıtlı ağlarda çok işinize yarayabilir. Bir çok kullanıcı VPN dışında da DNS yöntemine başvurabiliyor. Bende bu yazımda sizlere kendi seçtiğim En iyi VPN ve DNS’ler den bahsedeceğim. Fazla uzatmadan sizin için seçtiğim 3 VPN önerisi ile başlayalım.

Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield gayet başarılı ve hızlı bir vpn. Ücretsiz versiyonu biraz kısıtlı olsada site engeli kaldırmak için ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayacaktır. Ücretsiz sürümünde günlük 500mb ile kısıtlı. Bu programın hem masaüstü hemde mobil sürümünü alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Hotspot Shield Andorid

Hotspot Shield Masaüstü

Nord VPN

Normalde bu programa yer vermeyecektim ancak birde paralı program eklemek istedim. Paralı olması biraz can sıkıcı olabilir ama üyelik aldığınızda gerçekten kalite hizmet veren bir servis diyebilirim. Makul bir ücreti var. Aylık 4 dolara sahip olabilirsiniz. Bu programın hem masaüstü hemde mobil sürümünü alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Nord Android

Nord Masaüstü

TunnelBear

Bu da çok iyi bir program ama Hotspot Shield gibi ücretsiz sürümünde kısıtlamalar var. Aylık sadece 500mb limitiniz var. Bakıldığı zaman biraz az gibi duruyor ama site engelleri kaldırmak ve veri güvenliği için işinize yarayacağına eminim. Bu programın hem masaüstü hemde mobil sürümünü alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

TunnelBear Android

TunnelBear Masaüstü

Şimdi ise DNS servislerine bakalım. Bu servisler VPN dışında da iyi bir alternatif olabiliyor.

Level3 DNS

Bana göre en iyi dns servisleri arasında birinci sırada. Hem güvenlik hemde bağlantıları hızlı çözümleme konusunda rakipleri arasında kendini ön plana çıkarıyor. Bu DNS servisinin sunucu adreslerini alt kısımdan alabilirsiniz.

  • Birinci DNS Sunucusu “209.244.0.3”
  • Diğer DNS Sunucusu “209.244.0.4”

Google DNS

Ve vazgeçilmezlerimizden olan Google DNS hemen hemen herkesin bildiği ve kullandığını düşündüğüm bi DNS servisi. Bu DNS servisinin sunucu adreslerini alt kısımdan alabilirsiniz.

  • Birinci DNS Sunucusu “8.8.8.8”
  • Diğer DNS Sunucusu “8.8.4.4”

Safe DNS

Bu DNS servisi ise bence listedeki en iyi servislerden bir tanesi. Sebebi ise adından da anlaşılacağı üzere güvenliği ile ön plana çıkıyor. Bu DNS servisinin sunucu adreslerini alt kısımdan alabilirsiniz.

  • Birinci DNS Sunucusu “195.46.39.39”
  • Diğer DNS Sunucusu “195.46.39.40”

Evet dostlar bu yazımızın da sonuna geldik konu ile ilgili düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
(Android) Custom Rom Nedir? Stock Rom Nedir?
Sonraki Makale
Wifi Ağınızı Nasıl Daha Güvenli Yaparsınız?

0 Yorum

Yorum Yap