15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
portable-opera

Taşınabilir Opera Kurulumu

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere flash belleklerinize kurabileceğiniz taşınabilir Opera nasıl kurulur bunu göstereceğim. Portable Opera


Taşınabilir Program Nedir? (Portable App)

Bilgisayar kullanıcılarının birçoğu da taşınabilir programları duymuştur. Bu programlar herhangi bir kurulum gerektirmediği için istediğiniz bilgisayarda kurulum yapmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kurulum olmadığı için de ayarlar programı kullandığınız bilgisayara değil taşınabilir programınıza kaydedilir. Böylece siz de istediğiniz zaman istediğiniz yerde bu programı kullanabilirsiniz.

Taşınabilir Program Kullanmanın Yararları

Taşınabilir program kullanmanın genel anlamda en önemli yararı kurulum gereksinimi olmamasıdır.

  • Kurulum gerektirmediği için programın dosyalarını istediğiniz yere atarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem zamandan hemde kurulum zahmetinden kurtulmuş olursunuz.
  • Kurulum gerektirmediği için Windows da gereksiz-çöp dosyalar bırakmayacaktır. Böylece sisteminizi en seviyede yoracak ve yavaşlatacaktır.
  • Programdan kurtulmak istediğinizde taşınabilir olarak bulunduğu klasörü silmeniz yeterli olacaktır. Bazı istisnalar bulunabilir.
  • Program ayarlarınız programın dosyalarına kayıt edildiği için başka bir bilgisayar da açtığınızda kendi ayarlarınız kaybolmamış olacaktır.

Taşınabilir Opera Nereden İndirilir? (Portable Opera)

Taşınabilir Opera, Opera’nın kendi sitesinden indirebilirsiniz. Burada ki indirme bağlantısını kullanarak programı indirebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra “Opera’yı İndirin” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Kurulum dosyası bilgisayarınıza indirilecektir. Kurulum dosyası indirme işlemi bittikten sonra kuruluma işlemine geçebilirsiniz.

portable-opera-download

Taşınabilir Opera Nasıl Kurulur? (Portable Opera)

Kurulum dosyasını çalıştırıyoruz. Yükle yazısının altından seçenekler butonuna tıklıyoruz.

portable-opera-setup

Kurulum türünü taşınabilir kurulum olarak seçiyoruz ve yükleme konumunu da istediğiniz dosya konumunu seçerek devam ediyoruz. Yükle butonuna basıyoruz ve Opera seçtiğimiz konuma dosyaları çıkartacaktır. Çıkartılan dosyaları istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. Dosyalar taşınabilir olduğu için bütün bilgisayarlar da çalışacaktır.

portable-opera-setup-1

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Görseller: archive-yusuft.blogspot.com

Paylaş:
Önceki Makale
Microsoft Office Click-to-Run Servisi
Sonraki Makale
YouTube Arka Planda Kullanımı (Ücretsiz)

0 Yorum

Yorum Yap