15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
youtube-arka-planda-calma

YouTube Arka Planda Kullanımı

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere YouTube’u Android telefonunuzda arka planda nasıl çalıştırıp müziklerinizi kolay bir şekilde nasıl dinleyebileceğinizi göstereceğim. YouTube Arka Planda Çalma.


YouTube normal kullanıcılara maalesef böyle bir özellik sunmuyor. Bu sebepten dolayı bizler de dış kaynaktan bir uygulama kullanacağız.


YouTube Arka Planda Çalma

YouTube Vanced Edition Nedir?

Uygulamamızın ismi YouTube Vanced Edition. Bu uygulama YouTube’un normal sürümünden farklı olarak bizlere arka planda video oynatabilmemizi sağlıyor. Böylece bizlere telefonumuzda YouTube’dan müzik dinlerken başka uygulamalarda ki işlerimizi halledebiliyoruz.

Bu uygulama modlanmış yani değiştirilmiş olduğu için Google Play Store’da mevcut değil. Bu uygulamayı dış kaynaktan indirip kurmamız gerekiyor. Merak etmeyin eğer dış kaynaktan uygulama kurmayı bilmiyorsanız sizlere adım adım anlatacağım.


YouTube Vanced Edition Nasıl Kurulur?

İlk olarak uygulamamızı burada ki bağlantıdan indiriyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra biraz alt taraflara indiğinizde “Download” butonunu göreceksinizdir.

youtube-vanced-download

NOT: Kurulum işlemi için görselleri de takip edebilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra elinizde YouTube Vanced.apk adlı bir dosya olacaktır.

youtube-vanced-apk

Bu apk dosyasına tıklayın ardından karşınıza bir hata çıkacaktır.

Bu hata sizleri güvenlik ayarlarına yönlendirecektir.

Ayarlarda bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif etmeniz gerekir bu ayara bir defa tıkladığınızda sadece bu yükleme seçeneği seçili iken tamam diyin ve ayarı aktif edin.

youtube-vanced-setup-step-1

Ardından yükle diyerek programın kurulmasını bekleyiniz. Kurulum tamamlandı yazısı çıktığında YouTube Vanced uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

youtube-vanced-setup-step-2

YouTube Vanced Edition Google Hesabına Giriş Sorunu Çözümü

Uygulamayı kurdunuz kullanıyorsunuz fakat bir sorun var. Uygulamada Google hesabınıza giremiyorsunuz. Bunun için ek bir paket kurmanız gerekli. Bu uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

microg-download

İndirdiğiniz apk dosyasını YouTube Vanced uygulamasını kurduğunuz şekilde kurun. Kurulum bittikten sonra YouTube Vanced uygulamasına açıp Google hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

microg-setup

YouTube Vanced Arka Planda Çalıştırma

Bunun için yapmanız gereken tek şey ana menü tuşuna basmak veya son uygulamalardan başka bir uygulamaya geçiş yapmak otomatik bir şekilde arka planda oynatmaya devam edecektir.

youtube-vanced

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer işinize yaradıysa şimdi yorumlayın!

Görsel Kaynak: archive-yusuft.blogspot.com

İndirme Linkleri Kaynak: xda-developers.com

Paylaş:
Önceki Makale
Taşınabilir Opera Kurulumu
Sonraki Makale
Ücretsiz Microsoft Office Kullanımı

1 Yorum

  • 6 Kasım 2019 at 15:04
    Cihat

    Sevgili Yusuf, detaylı anlatımın için teşekkür ediyorum. Sanırım yaşlanıyorum artık. Eskiden bir çırpıda çözebilirken şimdi birinin anlatmasını bekledim. Başarılarının devamını dilerim kardeşim.

    Yanıtla

Yorum Yap