15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
sifre-olusturucu

Şifre Oluşturucu

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere güvenli şifre nasıl oluşturulur bunu göstereceğim.

Bu yazımda sizlere güvenli ve akılda kalıcı şifre nasıl oluşturulur, bir şifre nasıl olmalıdır bundan bahsedeceğim.Şifre Nasıl Olmalıdır

Şifreniz karışık rakam, küçük büyük harfler içermelidir. Eğer yapabiliyorsanız özel karakterler “-_*?%+$#^” gibi karakterlerde içerebilir.

Ben şifre oluşturmak için 2 yöntem kullanıyorum. Biri rastgele şifre üreten bir site diğeri ise kendi ürettiğim şifreler.


Rastgele Şifre Oluşturma

Rastgele şifre oluşturmak için burada ki siteyi kullanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza şifrenizin içermesini istediğini özellikleri seçebileceğiniz bir kısım geliyor. Burada isterseniz şifrenizin uzunluğunu, “@#$%” gibi karakterleri, sayı içerip içermemesini, büyük küçük harf içerip içermemesi gibi bir çok özellik seçebiliyorsunuz. Generate Password butonuna bastığınızda seçtiğiniz özelliklere göre bir parola oluşturulacaktır.


Kendi Şifrenizi Üretin

Burada size önerim doğum tarihiniz, telefon numaranız, soyisimiz gibi tahmin edilebilir şifreleri sıralı olarak kullanmamanızdır. Kendi şifrenizi üretmek için önerilerim şu şekilde;

  • Belirli bir cümlenin baş harflerini kullanmak. (Ahmet pazara elma almaya gitti.) – apeag.
  • Aralara aklınızda kalıcak sayılar ekleyin. (2648) – a2p6e4a8g.
  • Aralara özel karakterler koyun. (-_) – a2-p6e4_a8g.
  • Büyük küçük harf ekleyin. – A2-p6E4_a8G.

Gördüğünüz gibi kendi şifremizi oluşturduk. Baktığınızda karışık gibi gelsede 1 2 defa kullandığınızda artık alışacaksınızdır.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Windows 10, Masaüstü Simgeleri (Video)
Sonraki Makale
Windows Koyu Tema (Video)

0 Yorum

Yorum Yap