15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-koyu-tema

Windows Koyu Tema (Video)

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows 10 koyu tema nasıl etkinleştirilir bunu göstereceğim.

Koyu tema Windows 10 ile hayatımıza giren bir özellik. Koyu temayı etkinleştirdiğimizde Windows Gezgini, Windows ayarları, Windows uygulamaları siyah ile zenginleştirilmiş bir tema oluyor. Bu yazımda sizlere Windows 10 koyu temayı nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatıcam.

Bazı kullanıcılarda bu ayar olmayabilir. Windows’u en güncel sürüme yükseltin. Yükseltikten sonra bu ayar aktifleşecektir.Windows Koyu Temayı Etkinleştirme

Koyu temayı etkinleştirmek için ilk olarak renk ayarlarına girmemiz gerekiyor. Renk ayarlarına girmek için iki yöntem bulunuyor. Birincisi masaüstüne sağ tıklayıp ardından kişiselleştirme ayarına girip renk kısmına tıklamak diğer yöntem ise “Windows+I” kısayolunu kullanarak ayarlara giriş yapın. Sonrasında kişiselleştirme kısmına girin ve renk ayarlarına tıklayın.


Alt kısıma inip ardından varsayılan uygulama modunu koyu olarak değiştiriyoruz. İşlemden sonra koyu temamız etkinleştirilmiş oluyor.

Eğer işlemleri geri almak isterseniz ayarlarda renk kısmına tekrar girip varsayılan uygulama modunu açık hale getirebilirsiniz.


Eğer nasıl yapacağınızı anlamadıysanız alt taraftan videolu anlatıma gidip oradan izleyebilirsiniz.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.


Videolu Anlatım =>Paylaş:
Önceki Makale
Şifre Oluşturucu
Sonraki Makale
Android En İyi Dosya Yöneticileri

1 Yorum

  • 24 Nisan 2019 at 20:17
    Seçkin

    Çok Teşekkürler her yerde arıyordum sadece burada bulabildim.

    Yanıtla

Yorum Yap