15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
touchpad-kapatma

Mouse Takıldığında TouchPad Nasıl Kapatılır?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere bilgisayarınıza dışarıdan bir fare taktığınızda touchpad ‘i nasıl devre dışı bırakabileceğinizi göstereceğim.


Bu işlemden sonra bilgisayarınıza bir fare taktığınızda touchpad otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır. İşlemlere başlayalım.Windows Ayarlarını Kullanarak Devre Dışı Bırakmak

  • İlk olarak Windows ayarlarına giriyoruz. Bunu arama kısmına ayarlar yazarak veya Windows+I kısayolunu kullanarak da giriş yapabilirsiniz.
  • Ayarlara girdikten sonra cihazlar kısmına giriyoruz ve buradan fare ayarlarını buluyoruz. Bunun yerine sağ üst kısımda bulunan arama kutusuna fare yazarak giriş yapabilirsiniz.
  • Fare ayarlarına girdikten sonra sağ tarafta bulunan ilgili ayarlar kısmından ek fare ayarlarına giriyoruz.
  • Ek fare ayarlarına girdikten sonra üst menüden aygıt ayarlarına tıklayın ve bir aygıt takıldığında devre dışı bırak tikini işaretleyin, tamam diyin ve çıkış yapın.
  • Bu işlemden sonra dışardan bir fare takıldığında touchpad otomatik olarak devre dışı kalacaktır.
  • Ayarları geri almak isterseniz aynı adımları izleyip işaretlediğiniz tiki kaldırın ve ayarı kaydetin.
  • Eğer ek fare ayarları kısmında aygıt ayarları yoksa ya touchpad sürücünüz kurulu değildir yada touchpad aygıtınız bu ayarı desteklemiyordur.

Eğer nasıl yapacağınızı anlamadıysanız alt taraftan videolu anlatıma gidip oradan izleyebilirsiniz.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Videolu Anlatım =>Paylaş:
Önceki Makale
Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme (Root)
Sonraki Makale
SSD ve HDD Arasında ki Farklar

0 Yorum

Yorum Yap