15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
whatsapp-yedekleme

WhatsApp Yedekleme

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere WhatsApp ‘da mesaj ve resimlerinizi nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim.

Whatsapp mesaj yedeklemek aslında önemli bir işlemdir. Tabii WhatsApp’ı sık kullanmıyorsanız önemli olmayabilir. Ama yinede yazdığınız yazılar veya gönderdiğiniz resimlerin yedeğini almak iyi bir fikir diye düşünüyorum. Bu işlem telefon değişeceğiniz zaman veya telefonunuza format atacağınız zaman da işinize yarayabilir. Şimdi nasıl yapacağınıza geçelim.

WhatsApp’ımızı açıyoruz. Sağ üstte ki 3 noktaya basıyoruz ve ayarlara giriyoruz. Ardından sohbetler kısmına giriyoruz ve sohbetleri yedekle kısmına giriyoruz ve konuşmalarımızı ve görsellerimizi buradan yedekleyebiliriz. Google hesabınıza dikkat edin yedekleriniz drive üzerinden Google’da yedeklendiği için hesabınızı unutursanız yedeğinizi geri yükleyemezsiniz.

Yedeklediğiniz bu verileri nasıl geri yükleyeceğinizi bilmiyorsanız sizlere kısa bir şekilde anlatayayım.

WhatsApp’ı yeniden kurduğunuzda veya verileri sildiğinizde tekrar kurulum işlemi yaparken numaranızı girdikten ve kurulum işleminden sonra sohbet yedeğinizin bulunduğuna dair bir ekran gelecektir. Bu kısımdan yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Linkler ve komutlar

WhatsApp Android indirme linki.

WhatsApp Ios indirme linki.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
Android Uygulama Klonlama
Sonraki Makale
Windows Tuşu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0 Yorum

Yorum Yap