15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-10-bildirimleri-nasil-kapatilir

Windows 10 Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows 10 bildirimleri nasıl kapatılır bunu göstereceğim.Windows 10’da bildirimler bazı zamanlar bizleri rahatsız edebilir. Böyle zamanlarda bildirimleri kapatmak isteriz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız. Bu yazımda sizlere Windows 10 bildirimleri nasıl kapatılır bunu göstereceğim. İşlemleri ilk Windows’un kendi ayarlarından sonra regedit kaydı ile yapacağız.


İşlemlere başlamadan önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.İlk olarak ayarlara giriş yapıyoruz. Windows+I kısayolunu kullanarak veya arama kısmına ayarlar yazarak giriş yapabilirsiniz. Sistem kısmına giriyoruz.

Bildirimler sekmesine geliyoruz ve bütün ayarları kapatıyoruz.


Bu işlemi bu şekilde yapabilirsiniz. Yada regedit kayıtlarını kullanarak da yapabilirsiniz. Regedit dosyalarını buradan indirebilirsiniz.İndirdiğiniz dosyaları rarın içinden çıkardıktan sonra EnableNotification’a çift tıklayıp uyarılara evet dediğinizde bildirimler aktifleştirilmiş olacaktır.

DisableNotification’a çift tıklayıp uyarılara evet dediğinizde bildirimler devre dışı bırakılmış olacaktır.Regedit ile işlem yaptıktan sonra ayarların uygulanması için Windows arayüzünü yeniden başlatmanız gerekiyor. Bunu yapmak için görev yöneticisine giriş yapıyoruz. Ctrl+Shift+Esc tuşlarını kullanarak veya arama çubuğuna görev yöneticisi yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra daha fazlaya basıyoruz ve Windows gezginini buluyoruz. Bir defa üstüne tıklayıp ardından sağ alt kısımda bulunan yeniden başlat butonuna basıyoruz ve işlem tamamlanmış oluyor. Hiç uğraşmak istemezseniz bilgisayarınızı yeniden başlatmanız da yeterli olacaktır.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Görev Yöneticisi Bilinmeyen Uygulama
Sonraki Makale
Bu Kısayolları Biliyor Musunuz?

0 Yorum

Yorum Yap