15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-defender-kapatma

Windows Defender Kapatma

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows Defender ‘ı nasıl kapatabileceğinizi göstereceğim.

Burada sizlere 3 yöntem göstereceğim. Biri program ile diğeri regedit ile bir diğeri ise Windows ayarlarını kullanarak. Anlatımımıza başlayalım.

Program Yardımı ile Defender’ı Kapatma

Windows Defender ‘ı kapatmak için programı buradan indirebilirsiniz. Programın kullanımı gayet basit. Programı açıp Güvenliği devre dışı bırak butonuna basarsanız bütün Windows’da ki bütün güvenlik kapatılır. SmartScreen anlık koruma gibi. Güvenliği aç butonuna basarsanız bütün güvenlik yeniden açılır.

Regedit ile Defender’ı Kapatma

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

Regedit dosyalarını buradan indirebilirsiniz. Regedit dosyalarını indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz. D-On defender’ı açar. D-Off defender’ı kapatır.

Ayarları Kullanarak Defender ‘ı Kapatma

Ayarlara girmek için arama çubuğuna ayarlar yazabilir veya “Windows+I” kısayolunu kullanabilirsiniz. Ayarlara girdikten sonra güncelleme ve güvenlik kısmına giriniz. Ardından Windows Güvenliği sekmesine gelin ve ordan Windows güvenliğini aça basınız. Giriş yaptıktan sonra Virüs Koruması kısmından gerçek zamanlı korumayı kapatın sonrasında uygulama kontrolüne girin ve oradan smart screen kısmını kapalı duruma getirin. Yeniden aktif etmek isterseniz aynı kısımları eski haline getirmeniz yeterlidir.

Linkler ve komutlar

Defender’ı açıp kapatmak için kullanılan programın linki.

Defender’ı açıp kapatmak için kullanılan regedit dosyaları indirme linki.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
Windows 10, Hızlı Erişim Nasıl Kapatılır? (Video)
Sonraki Makale
Android Uygulama Klonlama

0 Yorum

Yorum Yap