15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-ltsc

Microsoft’un Kullanılmasını İstemediği Windows Sürümü

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Microsoft’un ev kullanıcılarının kullanmasını istemediği Windows sürümünden bahsedeceğim. Windows LTSC.


Microsoft ev kullanıcıları için Windows Home sürümünü çıkardı. Fakat bu ev sürümü çok fazla bloatware program içeriyor. Bu programlar iş kullanıcıları için fazla ve gereksiz. İşte Microsoft burada işe bir el atarak Windows Enterprise LTSC ve LTSB sürümlerini çıkardı.

Bu sürümler home kullanıcıları gibi güncellemeleri almıyor. Bunun yerine sadece güvenlik ve önemli güncellemeleri alıyor.

Ama Microsoft bu sürümün kullanılmasını istemiyor. En azından sadece iş kullanıcıları için bu sürümü öneriyor. Ev kullanıcıları normal Windows anahtarı ile Enterprise etkinleştiremiyor.


Ama yinede 90 günlük bir deneme sürümü mevcut. Eğer denemek isterseniz burada ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Windows LTSC sürümünün artıları içerisinde Windows bloatware uygulamalar bulunmuyor. Gereksiz servislerin hepsi kapalı ve daha stabil.

Ama Microsoft bunun iş kullanıcı için olduğunu belirtip ev kullanıcılarının kullanmasını istemiyor.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
15₺ SSL – En Ucuz SSL
Sonraki Makale
Telefonunuzun Gizli Özelliklerini Keşfedin!

0 Yorum

Yorum Yap