15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
gelistirici-secenekleri-nasil-acilir

Telefonunuzun Gizli Özelliklerini Keşfedin!

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Android telefonunuzda geliştirici seçenekleri, gizli özellikleri nasıl aktif edebileceğinizi göstereceğim. Geliştirici seçenekleri nasıl açılır?


Android cihazların hepsinde gizli ayarlar mevcuttur. Bu ayarları kullanarak cihazınızda ki bir çok ayarı değiştirebilir. Gizli menüleri kullanabilirsiniz. Burada bir çok cihazınızın performansı gibi çeşitli kısımlar mevcuttur. Peki nedir bu gizli ayarlar?

Geliştirici Seçenekleri Nedir? Ne İçin Yapılmıştır?

Geliştirici Ayarlarını, bu ayarlar her Android cihazda mevcuttur. Aslında daha ileri seviye kullanıcılar için yapılmış bu ayarlar amacı itibarı ile gizlidir. Bu yazımda sizlere bu ayarları nasıl aktif edebileceğinizi göstereceğim. Ayarları yapmadan önce şöyle ufak bir uyarı yapayım. Bu ayarları değiştirirken dikkatli olun. Bazı ayarlar cihazınızın anlık çökmesine neden olabilir.


Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır, Aktif Edilir? Nasıl Kullanılır?

Geliştirici Ayarlarını aktif etmek için ilk olarak ayarlara giriş yapıyoruz. Ardından cihaz hakkında kısmına giriş yapıyoruz. Bazı Android cihazlarda uygulama yapacağımız kısım direk karşınıza çıkabilir veya çıkmayabilir. Bu ayar cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir.

Sonrasında yapım numarası adlı yazıyı buluyoruz. Eğer bulamazsanız yazılım bilgilerine girerek oradan yapabilirsiniz. Sonrasında yapım numarasına 7 defa arka arkaya basıyoruz. Ekrana artık geliştiricisiniz yazısı geldiğinde ayarları açarak en alt kısımda aktifleşmiş menüyü göreceksinizdir.


Geliştirici Seçenekleri İle Animasyonlar Nasıl Kapatılır?

Geliştirici ayarlarında ki seçenekleri kullanarak bütün animasyonları kapatabilirsiniz. Bu sizlere daha hızlı çalışan bir Android arayüzü sunacaktır ama bunu yaparken görüntüden de kayıp yaşamış olacaksınız.

Animasyonları kapatmak için çizim başlığına geliyoruz. Burada bulunan “Pencere animasyon ayarı”, “Geçiş animasyon ölçeği”, “Animatör süre ölçeği” bu ayarların üzerlerine tıklayıp ardından animasyon kapalı yaparsanız ayarlar aktifleşmiş olacaktır.


Bu yazımızda sizlere Geliştirici Seçenekleri Nedir?, Ne İçin Yapılmıştır? -Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır, Aktif Edilir? Nasıl Kullanılır? – Geliştirici Seçenekleri İle Animasyonlar Nasıl Kapatılır? sorularına yanıt verdik.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Bu konu ilginizi çekebilir: Android İstenmeyen Uygulamalara Kesin Çözüm

Paylaş:
Önceki Makale
Microsoft’un Kullanılmasını İstemediği Windows Sürümü
Sonraki Makale
Kaliteden Ödün Vermeden Görselleri Sıkıştırın

0 Yorum

Yorum Yap