15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-10-yari-saydam-secim-alani-rengi

Windows 10 Yarı Saydam Seçim Alanı Rengi

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows 10′ da yarı saydam seçim alanı rengini nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğim.Bildiğiniz üzere Windows’da yarı saydam seçim alanı vardır. Bu seçim alanı mavi renkdir. Normal yollar ile de rengini değiştirmeniz mümkün değildir. İşte bu yüzden bizde regedit kaydı ile bu yarı saydam çubuğun rengini değiştireceğiz.İşlemlere başlamadan önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.Windows 10’da ki yarı saydam seçim aracının rengini değiştirmek için burada ki dosyaları indiriniz.

Dosyaları indirdikten sonra istediğiniz rengi seçin ve çift tıklayın. Çıkan uyarılara evet diyerek geçin. Kayıt kayıt defterine eklendiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem bu kadar bilgisayarınız yeniden açıldığında yarı saydam seçim kısmı istediğiniz renge dönmüş olacaktır.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Bildirimler Nasıl Aktif Edilir?
Sonraki Makale
İnternet Hızınızı Nasıl Test Edersiniz?

0 Yorum

Yorum Yap