15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-format-diski

Windows Format Diski (Video)

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere Windows format diski nasıl oluşturabileceğinizi anlatıcam.

Bunun için bize rufus adlı program lazım. Bu programı portable olarak buradan indirebilirsiniz. Program portable olduğu için kurulum gerektirmeden indirip kullanabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırınız. Program açıldığında üst kısımda diskinizi seçebilmeniz için bir kısım görüceksiniz. Kendi flash belleğinizi seçin. Ardından önyükleme kısmından Windows kalıp dosyanızı seçin. Windows kalıp dosyanız yoksa nasıl indirebileceğinizi öğrenmek için burada ki yazıma göz atabilirsiniz.

Kalıp dosyanızı seçtikten sonra disk bölüm düzeni kısmını MBR yapın. Yeni birim etiketi kısmından diskinize vermek istediğiniz isimi yazın ve başlat diyin. İşlemin tamamlanması uzun sürebilir. Genellikle ortalama 5-10 dakika arasında bitiyor. İşlem bitinci artık Windows format diski oluşturmuş olduk. Artık format diskinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Linkler ve komutlar

Rufus portable indirme linki.

Eğer nasıl yapacağınızı anlamadıysanız alt taraftan videolu anlatıma gidip oradan izleyebilirsiniz.

Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Videolu Anlatım =>

Paylaş:
Önceki Makale
Windows 10, Nihai Performans Aktifleştirme
Sonraki Makale
Android Çözünürlük Değiştirme

0 Yorum

Yorum Yap