15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
windows-iso-indir

Windows ISO İndir

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere istediğiniz versiyonda ki Windows ISO dosyalarını nasıl indirebileceğinizi anlatacağım.

Bildiğiniz üzere Microsoft kendi sitesinde eski Windows ISO dosyalarını açık bir şekilde indirmeniz için olanak sağlamıyor. Sadece Windows 10 için ISO dosyasını rahatlıkla indirebiliyorsunuz. Şimdi sizlere hem Windows 10 hem de Windows 7 veya Windows 8 ISO kalıp dosyalarını nasıl indirebileceğinizi göstereceğim. Ama ISO dosyalarını indirmeyi göstermeden önce ISO nedir buna bir bakalım.

ISO Dosyaları Nedir?

ISO dosyaları, Windows dosyalarını barındıran sıkıştırılmış kalıp dosyalarıdır.

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO dosyasını indirmek aslında çok basit burada ki bağlantıya giderek direkt olarak Windows’un kendi sitesinde bulunan indirme aracı ile ISO kalıp dosyalarınızı indirebilirsiniz. Aracı indirdikten sonra adımları izleyerek istediğiniz sürümün kalıp dosyasını edinebilirsiniz. Unutmayın ki x64 64bit, x86 ise 32bittir. İndirdiğiniz kalıp dosyasının için de Windows 10’un bütün sürümleri yer alır. Yani ayrı ayrı indirmek yerine 1 defa indirmeniz yeterlidir. İndirdiğiniz kalıp dosyasını flash diskinize nasıl bootable olarak yazdıracağınızı bilmiyorsanız burada ki makaleme göz atabilirsiniz. Makalede hem yazılı hemde videolu anlatım mevcuttur. Windows 10 kalıp dosyasını indirdik. Peki diğer Windows sürümlerinde ki kalıp dosyalarını nasıl indireceğiz?

İstediğiniz Windows ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Burada ise harici bir site kullanacağız. Bu sitede sadece Windows kurulum kalıp dosyaları değil, Office veya Dil (.cab) dosyalarını da edinebilirsiniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz. Gayet basit ve anlaşılır bir arayüze sahip. Türü kısmından Windows kalıp dosyası indireceğimiz için Windows (Final) seçeneğini seçiyoruz. Versiyon kısmından indirmek istediğiniz Windows versiyonunu seçiyoruz. Sürümü kısmından indirmek istediğiniz Windows sürümünü seçiyoruz. Home-Pro gibi. Dili indirmek istediğiniz dili seçiyoruz. Mimari kısmından x64 veya x86 olarak istediğinizi seçiyorsunuz. Unutmayın ki x86 32 – x64 64 bittir.

Linkler ve komutlar

Windows 10 kalıp dosyası Microsoft indirme linki.

Windows kalıp dosyası Ad-Guard indirme linki.

Evet dostlar bu yazımızın da sonuna geldik konu ile ilgili düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Önceki Makale
Windows Tuşu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Sonraki Makale
Android En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

0 Yorum

Yorum Yap