15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://yusuft.com 300 true
onedrive-nasil-tamamen-kaldirilir

OneDrive Tamamen Nasıl Silinir?

Merhaba dostlar bu yazımda sizlere OneDrive programını nasıl tamamen kaldırabileceğinizi göstereceğim.

Gariptir ki OneDrive’ı normal kaldırma dosyası ile kaldırdığımızda kalıntıları bilgisayarımızda kalmaya devam ediyor. Buna en belirgin örnek ise Windows gezgininde bulunan OneDrive klasörüdür. Bu klasörü maalesef normal yollardan silemiyoruz. Bunu ve diğer bütün OneDrive dosyalarını kaldırmak için bir bat dosyası kullanacağız. Anlatımımıza başlayalım.İşlemlere Başlamadan Önce

İşlemlere başlamadan uyarımı yapayım bu işlemler biraz tehlikelidir eksiksiz yaparsanız bir sorun olmaz fakat hata yaparsanız sisteminiz çökebilir. Bunun için burada ki yazıma gidip sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur bakmanızı tavsiye ederim. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz.


OneDrive Nasıl Kaldırılır?

OneDrive programını kaldırmak için burada ki bat dosyasını indiriniz. Bat dosyasını indirdikten sonra sağ tıklayıp ardından yönetici olarak çalıştır butonuna basıyoruz. Kaldırma işlemi otomatik bir şekilde devam edicektir bu sırada ekrana çıkan yönetici izinlerinde evete basınız. İşlem tamamlandıktan sonra CMD kapanacaktır. Bu işlemden sonra Windows gezgininde veya başka yerlerde OneDrive ile karşılaşmayacaksınız.


Evet dostlar bu yazımızında sonuna geldik konu hakkında ki görüşlerinizi veya yapamadığınız bi durum olursa yorum kısmına yazabilirsiniz veya bana buradan ulaşabilirsiniz.Paylaş:
Önceki Makale
Format Atıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler?
Sonraki Makale
Samsung Note 4 Nemesis Rom Yorumum

0 Yorum

Yorum Yap